پاورپوینت در ارتباط با ترمومتر و ترموكوپل - 23 اسلاید

پاورپوینت در ارتباط با ترمومتر و ترموكوپل - 23 اسلاید

قبل از خرید حتما توضیحات را کامل مطالعه نمایید

صفحه اصلی
راهنما
محصولات
لیست فروشگاه ها
درباره ما
قوانین
نقشه سایت
تماس با ما

پاورپوینت در ارتباط با ترمومتر و ترموكوپل - 23 اسلاید

20000 قیمت

پاورپوینت در ارتباط با ترمومتر و ترموكوپل - 23 اسلاید

پاورپوینت در ارتباط با ترمومتر و ترموكوپل - 23 اسلاید

پاورپوینت در ارتباط با ترمومتر و ترموكوپل

پاورپوینت در ارتباط با ترمومتر و ترموكوپل

پاورپوینت در ارتباط با ترمومتر و ترموكوپل

پاورپوینت در ارتباط با ترمومتر و ترموكوپل

پاورپوینت در ارتباط با ترمومتر و ترموكوپل

پاورپوینت در ارتباط با ترمومتر و ترموكوپل

http://arteshha.sellfile.ir/

 

این فایل تایید کیفی شده و نیاز شما را درباره موضوع مورد نظر کاملا رفع می کند.

پیرومتر یا ترموالکتریک
ترمومتر دیگری در صنایع بکار میرود بنام : پیرومتر یا ترموالکتریک - اساس این ترمومتر بر این خاصیت است که اگر فصل مشترک دو سیم فلزی مختلف را حرارت دهیم جریان برق در آنها برقرار میشود و بوسیله یک «میلی آمپرمتر» دقیق میتوان ثابت کرد که هرچه درجه حرارت زیادتر شود شدت جریان حاصل نیز بیشتر خواهد شد و با اندازه گرفتن شدت جریان درجه حرارت را معلوم میسازند. باید دانست که اختراع ترمومتر را به بسیاری از دانشمندان نسبت میدهند ولی حقیقت آن است که گالیله دانشمند ایتالیایی پیش از سال 1597 م . این ابزار را اختراع کرده و سپس تکامل یافته است . (از لاروس قرن بیستم و کتاب فیزیک تالیف رهنما).
پيرومترهاي غير تماسي مادون قرمز با قابليت اندازه‌گيري سريع دما بين 50- تا 1800 درجه سانتي‌گراد از فاصله زياد به همت محققان ايراني طراحي و ساخته شد
پيرومترها كاربرد بسيار وسيعي در بخش‌هاي مختلف صنعتي دارند به طوري استفاده از آنها در مواردي نظير كنترل توليد آلياژهاي مختلف مواد، ريخته‌گري‌هاي دقيق با روش‌هاي مخصوص، عمليات حرارتي فلزات براي دستيابي به مشخصات فني بالاتر، آبكاري‌هاي صنعتي، جوشكاري‌هاي دقيق و استاندارد، توليد محصولات پتروشيمي و ساير صنايع تا حد زيادي اجتناب ناپذير است.
پيرومترهاي ساخته شده كه به مرحله توليد انبوه نيز رسيده‌اند قادرند دما را از فاصله - حداكثر - هفت متري در بازه 50- تا 1800 درجه سانتي‌گراد در مدت زماني كمتر از 50 ميلي ثانيه اندازه‌گيري كنند. دستگاه پيرومتر تشعشع مادون قرمزي را كه از جسم مي‌آيد اندازه‌گيري كرده و بدون نياز به همدمايي يا تماس با آن، در مدت زمان بسيار كمي ، دماي جسم را نشان مي‌دهد.
تفاوت پيرومتر با ترموكوپل‌هاي صنعتي
در ترموكوپل به دليل نياز به همدمايي غلاف ترموكوپل با ماده، بايد آن را روي جسم قرار داد و زمان زيادي را براي اين كار صرف كرد در حالي كه در پيرومتر، سنسور با قرار گيري در محيط، دماي جسم را اندازه‌گيري كرده و از طريق نمايشگر رايانه‌يي به كاربر نشان مي‌دهد. پيرومتر از سه قسمت اپتيكي، اپتوالكترونيكي و الكترونيكي تشكيل شده كه با جريان 9 ولت و دقت اندازه‌گيري 2 درصد، عمل مي‌كند.
دستگاه در سه بازه دمايي 50ـ تا 100 درجه، 100 تا 600 درجه و 600 تا 1800 درجه سانتي‌گراد طراحي شده كه نمونه آخر در عمليات حرارتي بخش صنعت متقاضيان بيشتري دارد.
مزاياي پيرومترها :
پيرومتر حالت عملياتي دارد و با توجه به شرايط مختلفي كه كاربر نياز دارد، طراحي شده و با اتصال بي‌سيم به رايانه مي‌تواند دياگرام‌هاي دماي اندازه‌گيري شده را نشان دهد، ضمن آن كه با توجه به توليد اين دستگاه در داخل كشور، تعميرات و كاليبراسيون آن به سهولت امكان‌پذير است.
محدوده کاری دما سنج
باید توجه داشت که با ترمومترهای جیوه ای نمی توان سرماهای کمتراز 35 درجه زیر صفر را اندازه گیری کرد زیرا جیوه در 39 - درجه سانتی گراد منجمد میشود. از این روی برای اندازه گیری سرماهای شدید از ترمومترهای الکلی استفاده می کنند زیرا الکل در 120 درجه سانتی گراد مایع است و بالعکس در 78 درجه سانتی گراد بجوش می آید از این روی ترمومتر ماگزیما و منیما را بطور مرکب بکار می برند که از الکل و جیوه تشکیل می یابد این نوع میزان الحراره می تواند حداکثر درجه حرارت و حداقل آنرا در مدت معینی مثلا یک شبانه روز تعیین کند و از یک میزان الحراره الکلی دراز تشکیل شده است و برای اینکه جای زیاد نگیرد ساقه آنرا دو مرتبه خم کرده اند و در قسمت خمیده آن که بشکل «ایو»ی فرانسه می باشد جیوه ریخته شده و بدین ترتیب الکل به دو قسمت تقسیم می شود: یک قسمت در طرف راست لوله باقی می ماند که بالای آن حباب خالی از هواست کمی الکل در آن بخار می شود و طرف چپ آن منتهی به مخزن الکل است . در بالای دو طرف جیوه دوسوزن فولادی موسوم به نشانه قرا دارد.

متن بالا تنها سه اسلاید از پاورپوینت در ارتباط با ترمومتر و ترموكوپل است

برای دانلود کل پاورپوینت در ارتباط با ترمومتر و ترموكوپل از لینک زیر استفاده کنید:


خرید

پرداخت آنلاین
mouse corsair

دوره استراتژی قدرتمند PTC

299,000 تومان

مشاهده دوره